Untitled Document
 
 
Ana Sayfa  > KURUMSAL > TARİHÇE
 
TARİHÇE
 

2004 yılında Memur-Sen Yönetim Kurulu kararı ile Memur-Sen üyelerini Ankara da konut sahibi yapmak veya ileriye yönelik yatırım amaçlı konut sahibi yapmak üzere memur-Sen Kurucu Başkanı Mehmet Akif İnan ismini de yaşatmak üzere Metrokent Akif İnan Konut yapı Kooperatifi ‘nin Ahmet Çetin Başkanlığında kurulmasına karar alınmış ve süratlice kuruluş safhası tamamlanmıştı. Akabinde arsa arayışlarına başlandı. Sincan Törekent yanında Susuz Köyüne ait 2.600.000 M2 civarında ve 6000 konutluk bir arsa üzerinde çalışma başlatıldı.70 hisseli arsanın hissedarlarını bulup muvafakatını almak üzere bir firmadan danışmanlık hizmeti alındı. Yurt dışı ve yurt içindeki hisse sahiplerini kısa zamanda toparlayarak muvafakatları alındı günün parası ile 20 trilyona anlaşıldı, 18 ay ödemeli.

Muhalif Hareket ve neticesi;

 Tam bu işlemler yapılırken Memur-Sen yönetiminden bazı arkadaşlarımızın muhalefet yapmaları ve Memur-Sen’e bağlı sendika ve üyelerine bu kooperatifin memur-Sen’le ilgisi yoktur şeklinde gönderdiği bir yazı kafaları karıştırmış ve üye olmak için sıraya geçenler vaz geçmiş ve olumsuz propaganda yapılarak üye olanlarda ayrılmışlardı. Biz de yönetim olarak zor anlar yaşadık. Arsa sahiplerinden özür dileyerek bu şekilde bunun altından kalkamayacağımızı anlattık. Sağ olsunlar arsa sahipleri anlayış gösterdiler. Ceza bile ödemeden bu güzel projeyi Terk etmek zorunda kalındı.

Yeniden arsa arayışı ve devir sözleşmesi;

Bize inanan ve Güvenen üyelerimizin desteği ile tekrar arsa arayışına tekrar koyulduk. Üyelerimizin bütçesine uygun olabilecek şuandaki Sarayköy’deki 12000 M2 lik arsa cazip geldi. Ancak Arsa sahipleri kat karşılığı bir mütaide vermişler. Mütait taahhüt ettiği zaman içinde müşteri bulup yapamamış. Belediyeden imar izni almış. Projelerini onaylatmış. Sadece inşaat temel atma ruhsat izni onayı kalmış. Başkanlıkta bekliyor. İnceledi, soruşturduk. Tam bize uygun bir proje, hemen işe başlarız niyetiyle oturup anlaştık ve devir sözleşmesini yaptık. Hemen diğer çalışmalara başlandı. Belediye yetkileri ile görüşmeler yapıldı. İki üç aya kalmaz işe başlamak üzere mütait arayışına başlandı.

Kentsel Dönüşüm Kararı;

 Tam Biz bu çalışmaları yaparken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının Kentsel Dönüşümle ile ilgili kararın alınması üzerine bütün çalışmalar ikinci bir karara kadar durduruldu.2011 yılına kadar sürdü.2012 yılında Yeni imar planı çıktı ancak bir iki yılda itirazlar ve mahkeme süreçleri devam etti. Bölgenin sıkıntılı olması nedeniyle her mütait de oraya girmek istemedi ve yüksek fiyatlar önümüze konuldu.

Hazar İnşaat Ltd.ile sözleşme;

 Nihayet Hazar İnşaatla 2013 yılında anlaşmaya varıldı. Kat karşılığı olarak verildi. Bize güvenip sabırla bekleyen üyelerimize teşekkür ederim. İnşallah bu sabırlarının mükâfatını Rabbim onlara gösterecektir. Bölgede en güzel site inşa edilecektir. Rabbim Mahcup düşürmesin.

 
 
Untitled Document
    • Adres:  BÜKLÜM SOKAK NO:9/11 KAVAKLIDERE ANKARA TEL:  0 312 417 76 34 FAX: 0 312 417 82 53

    • E-mail: bilgi@metrokentakifinan.com - metrokentainan@hotmail.com

Taha Medya