Untitled Document
 
 
Ana Sayfa  > HABERLER > TAPU İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME
 
TAPU İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME
TAPU İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME
 

SAYIN ÜYELRİMİZ

VERASET İNTİKAL İŞLERİ TAMAMLANDI. VERGİ DAİRESİ VE TAPU İLE İLGİLİ HARÇLAR YATIRILDI. ARSA SAHİPLERİ ÜZERİNE 126 DAİRENİN TAPULARI İNTİKAL ETTİRİLDİ. MÜTEAHHİDE YAPTIĞI İŞE KARŞILIK SÖZLEŞMENİN 14.MADDESİNE UYGUN OLARAK HAK ETTİĞİ DAİRELERİN SATIŞ YETKİSİ VERİLEREK MÜTEAHHİDİN ÖNÜ AÇILDI. ARSANIN ÜZERİNDE İNŞA EDİLECEK OLAN 126 DAİRENİN TAPULARI ÖNCELİKLE VARİSLER ÜZERİNE ALINDI VE SİTEMİZE KOYDUK. BU ÇOK ÇOK ÖNEMLİ BİR NETİCE. BUNDAN SONRASI SIRASI İLE DEVAM ETMEKTEDİR.

ŞİMDİ SIRA A BLOKTA KOOPERATİFİMİZ ÜYELERİNE AİT 27 DİRENİN DEVİR İŞLEMLERİ İÇİN ARSA SHİPLERİNDEN YETKİ ALMAK İÇİN ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK. NOTERDEN YETKİ İŞLEMLERİ İÇİN 15 HİSSADARLA GÖRÜŞMELER BAŞLATILDI.

GEÇ KALMANIN SEBEBİ; ÜYELERİMİZİN BİR KISMININ TAPU HARÇLARINI KASIM AYININ SON GÜNÜNE KADAR YATIRMAMASI. İNŞAALLAH VARİSLER DE SIKINTI ÇIKARMADAN YETKİYİ BU HAFTA İÇİNDE ALIRSAK TAPUDAKİ İŞLER BİR İKİ HAFTA SÜRÜYOR. HARÇLARDA FİYAT DEĞİŞİKLİĞİNE GİRMEDEN HALLETMİŞ OLURUZ.

GENEL KURULDA ALINAN KARARLAR DOĞRULTUSUNDA BİZDE İŞLERİ TAKİP EDİP MÜTEAHHİDİ SIKIŞTIRIYORUZ. LAKİN ALDIĞIMIZ KARARLAR YERİNE GETİRİLMEZSE BU TARAFTA YAPILACAK İŞLER DE AKSIYOR. İŞLER BİRBİRİNE BAĞLI. BAZI ÜYELER YATIRMAMADA İSRAR ETMESİ ÜZERİNE MECBUR KALIP AVKAT YOLU İLE TAHSİL ETMEK ZORUNDA KALDIK. BU DURUMU YAŞAMAK DURUMUNU YAŞAMIYALIM. YÜZE YÜZE İŞİN SONUNA GELDİK. SİZLERDE ÜZERİNİZE DÜŞEN VAZİFEYİ ZAMANINDA YAPARSANIZ BUNDAN SONRA DAHA ÇABUK YOL ALIRIZ. BAZI ARKADAŞLAR SABIRSIZLIK YAPIYORLAR, HAKLI OLABİLİRLER, HEM ARSA SAHİPLERİ CİHETİNDE VERASET İNTİKAL İŞLERİNİ KENDİ ARALARINDAKİ PROPLEMLERDEN DOLAYI GECİKTİRMELERİ, DİĞER CİHETTE MÜTEAHHİT TARAFINDA; YAPTIĞI İŞE KARŞILIK HAK ETTİĞİ DAİRELERİN SATIŞ YETKİSİNİ ALAMAYIP KAT KRŞILIĞI VERDİĞİ İŞLERİN TAPUSUNU VEREMEMESİ, BAKANLIKTAN ALACAĞI PARAYI ALAMAMASI BİZİM İŞİMİZE SEKTE VURMUŞTUR. NOTERDEN AVKAT KANALIYLA ÇEKTİĞİMİZ İHTAR ÜZERİNE MAZARETİ GENEL KURULDA GÖRÜŞÜLEREK BİR YIL UZATMA VERİLMİŞTİ. ŞİMDİYE KADAR PARASINI ALMA KONUSUNDA YAPTIĞI HUKUKİ MÜCADELE SON AŞAMASINA GELDİ, KENDİNE AİT B BLOK VE C BLOKTAN 25 DAİRENİN DE SATIŞ YETKİSİNİ ALMIŞ DURUMDA. ÖNÜMÜZDEKİ SEZONA YAPIM ÇALIŞMALARI İÇİN HAZIRLIK YAPMAK ÜZERE A BLOK BODRUM KATINA MARONGÖZ ATOLYESİNİ KURDU, YAPI DENETİM VE TAŞERONLARI İLE GÖRÜŞMELER YAPMAKTA. İNŞAALLAH ÜMÜDİMİZ BU ÖNÜMÜZDEKİ SEZON A BLOK BİTİRİLİP ARSA SAHİPLERİ VE KOOPERATİF ÜYELERİNİN DAİRELERİNİ TESLİM ETMEK OLACAKTIR.

GENEL KURULDA ALDIĞIMIZ KARARLAR DOĞRULTUSUNDA ÖDEMELERİNİZİ ZAMANINDA YATIRMANIZ İŞİN HIZINI ARTIRACAĞINI BİLGİLERİNİZE ARZ VE RİCA EDERİZ. SAYGILARIMIZLA.

Tapulara buradan ulaşabilirsiniz

 
 
Untitled Document
    • Adres:  BÜKLÜM SOKAK NO:9/11 KAVAKLIDERE ANKARA TEL:  0 312 417 76 34 FAX: 0 312 417 82 53

    • E-mail: bilgi@metrokentakifinan.com - metrokentainan@hotmail.com

Taha Medya