Untitled Document
 
 
Ana Sayfa  > HABERLER > ŞEREFİYE RAPORU
 
ŞEREFİYE RAPORU
ŞEREFİYE RAPORU AÇIKLANMIŞTIR.
 

Sayın Üyelerimiz:

1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 88.nci maddesi uyarınca düzenlenen ve halen yürürlükte olan Kooperatifimizin Ana sözleşmesinin 61.nci maddesi hükmü gereği Yönetim Kurulumuzun 12.4.2018 tarih ve 147 sayılı kararı ile oluşturulan Teknik heyetin hazırladığı Şerefiye Raporu ekte bilgilerinize sunulmuştur.

Olağan Genel Kurulumuz, 30 Haziran Pazar günü saat 14.00’de Kooperatif inşaatımızın yerleşkesi olan zemin katta yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde 15 Temmuz 2018 Pazar günü aynı saat ve yerde yapılacaktır. Bu Genel Kurulda Üyelerimizin dairelerini belirlemek için Noter huzurunda kura çekilişi yapılacaktır. Mutlaka üyelerimizin belirtilen tarih, saat ve adreste bulunmaları veya birinci derece yakınlarından birini ( yazılı olarak kendi adına kuraya katılmaya oğlum, kızım veya eşimi) vekil tayin ettim şeklinde imzalı belge ile bulunmaları gerekmektedir.

Şerefiye raporuna itiraz süresi, tebliğ tarihinden itibaren 15 gündür. 15 günden sonra itiraz vaki olmaz ise yürürlüğe girer ve Noterden tasdiklenerek Genel Kurul Gündemine alınır. Bu süreç tamamlanmazsa Kura çekilmesi zaman yetersizliğinden dolayı bu Genel kurul gündemine yetişmeyebilir. Bu takdirde daha sonra kura çekimi ile ilgili ayrı bir çağrı yapılarak toplantı yapmak zorunda kalırız. Bu rapor günün Şartları ve üyelerin durumu dikkate alınarak tabir caizse kılı kırk yararak en makul bir şekilde 25 yıldır bakanlık bünyesinde Yapı kooperatifleri dairesinde Uzman olarak çalışmış ve emekli olduktan sonra da bu işi özel olarak yapan Yaver Yılmaz tarafından hazırlanmış olup, teknik heyet tarafından imza altına alınmıştır.

İnşaatın gecikme sebebine gelince; Arsanın asıl sahibi hacı annenin vefatından sonra varisler arasında çıkan mal paylaşım anlaşmazlığı, veraset intikalini yapamayışları, Yüklenicimizin hak ettiği dairelerin satış yapma yetkisini almasını da geciktirmiştir. Kendine ait dairelerden satış yapamamıştır. Ayrıca Devlete yaptığı işlerden alacaklarını da zamanında alamadığından, bir buçuk yıla yakın para sorununu çözmek için mücadele vermektedir. Gün aşırı beraber olduğumuzdan, konuyu yakinen takip etmekteyiz. Şu günlerde devletten alacağı yerlerden olumlu sonuç aldığını, ayrıca bir kaynak oluşturduğunu, yakında işe başlayıp Kooperatif ve arsa sahiplerine ait bölümü tamamlayıp sözleşmenin belirttiği tarih içinde teslim edeceğini söylemektedir. 

Ayrıca kendine ait B ve C bloklardaki dairelerin yapımı için de Mücbir sebeplerden dolayı çalışma yapamadığı günler için 24 ay ek süre istemektedir. Bunu Genel Kurulda görüşmeye açacağız. Endişe ve kaygıya gerek olmadığını belirtmek isteriz. Yüklenici Firmamızın Samimiyetinde, dürüstlüğünde sorun yok. Lakin para sıkıntısı mevcut. Bunu aşmak için de ciddi bir mücadele verdiğini yakinen görmekteyiz.

Üyeler olarak, ödemesini yapmayan üyelerimiz paralarını acilen yatırırlarsa, birazda biz ödemelerimizi erkene çekme gibi bir destekle yardımcı olursak, biran evvel bize ait bölümleri tamamlayıp teslim etmesini sağlamış oluruz diye düşüncemizi ifade etmek isteriz. Genel kurulda bunu da görüşeceğiz. 

Şerefiye farkları, kura çekiminden sonra belirlenince her üye kendisine düşen fark bedelini kooperatif hesabına yatıracaktır. Bu bedeller kooperatifin yapılması gereken zaruri giderlerinde kullanılacaktır. Bunları detayları yeri geldikçe, toplantı ve kurullarda görüşülerek karara bağlanacaktır.

Toplantıya gelirken, her üye iki fotoğraf ve nüfus cüzdan suretini beraberinde getirmesi gerekmektedir. Bu ve benzeri konularla ilgili düşüncelerinizi  0505 866 03 19 Whatsap’ dan veya (ahmet38cetin@hotmail.com) e-mail adresinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca Kooperatif web sitesinden de bakabilirsiniz. Saygılarımızla


 
 
Untitled Document
    • Adres:  BÜKLÜM SOKAK NO:9/11 KAVAKLIDERE ANKARA TEL:  0 312 417 76 34 FAX: 0 312 417 82 53

    • E-mail: bilgi@metrokentakifinan.com - metrokentainan@hotmail.com

Taha Medya